Doradztwo Logistyczne

Dotychczasowe doświadczenie 2PLOG na polu szeroko pojętej logistyki pozwoliło nam stworzyć bardzo konkretną listę usług, za których sprawą optymalizacja zarządzania łańcuchem dostaw to tylko kwestia zastosowania odpowiednich metod i systemów.
Przygotowywane dla Państwa koncepcje logistyczne bazują na rzetelnie przeprowadzanych analizach, w tym analizie opłacalności. Niezależnie od wielkości przedsięwzięcia, nasze koncepcje pozwalają na wdrożenie najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań przy użyciu optymalnych technologii. Tym samym umożliwiają Państwu zdobycie przewagi na rynkach wysoko konkurencyjnych.
Dotychczasowe przedsięwzięcia realizowaliśmy dla różnorodnych branż, takich jak branża farmaceutyczna, fashion, automotive, FMCG, e-commerce czy branże produkcyjne (w tym przemysł ciężki). Nie ograniczamy się w zakresie działania, wręcz przeciwnie – wychodzimy naprzeciw nowym wyzwaniom.

Na czym polega doradztwo logistyczne?

Zdajemy sobie sprawę, że każda firma, nawet działająca w tej samej branży jest inna, a tym samym wymaga zupełnie odmiennych rozwiązań. Koncepcje logistyczne, które powstają na potrzeby konkretnych podmiotów, zawierają wszystkie kluczowe elementy dla optymalizacji zysków. Dobrze zorganizowana logistyka odpowiada bowiem za wydajność firmy jako całości – od organizacji pracy zespołu, przez procesy produkcyjne, aż po ich składowanie i dystrybucję.
Kreowanie koncepcji logistycznych wymaga przeanalizowania wszystkich czynników mających wpływ na funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa. W grę wchodzi nie tylko rodzaj działalności i pozycja firmy, jaką zajmuje na rynku, siła brandu czy specyfika oferty. Logistyka bierze pod uwagę znacznie więcej elementów: wielkość obiektu w przełożeniu na ilość wychodzących do klienta produktów w skali miesiąca czy roku, sposób zagospodarowania części produkcyjnej, stopień zautomatyzowania procesów, wielkość załogi odpowiedzialnej za prawidłowy przebieg łańcucha dostaw. Aby firma osiągała większe zyski, konieczne jest sprawdzenie procesów magazynowych i wdrożenie również na tym polu odpowiednich rozwiązań. Ostatnim etapem doradztwa logistycznego jest znalezienie najprostszej, najszybszej i jednocześnie najbardziej opłacalnej koncepcji. Rzetelnie opracowany koncept logistyczny musi opierać się na analizie wymienionych składowych.
W zakresie naszych prac znajdują się nie tylko zakłady przemysłowe i taśmy produkcyjne. Tworzymy od podstaw przemyślane, innowacyjne przestrzenie magazynowe, często zautomatyzowane i zrobotyzowane dla osiągnięcia lepszych efektów w krótszym czasie i wyeliminowania błędów powodowanych przez „czynnik ludzki”.
Jednym z wykorzystywanych przez nas do tego celu narzędzi jest audyt logistyczny.

Jak przebiega audyt logistyczny?

Audyt logistyczny jest narzędziem diagnostycznym służącym do sprawdzenia konkretnego zakresu firmowej logistyki pod kątem jej funkcjonowania i wykrycia ewentualnych dysfunkcji. W ten sposób wykryte mankamenty organizacyjne można usunąć, zastępując je rozwiązaniami lepiej przemyślanymi i dopasowanymi, oszczędniejszymi i wydajniejszymi.
Z tego względu dopiero po przeprowadzeniu dokładnego audytu logistycznego, obejmującego pełen zakres i sposoby działalności firmy, jesteśmy w stanie sporządzić i zaproponować stosowną restrukturyzację, modernizację czy zautomatyzowanie poszczególnych działań.
2PLOG wykorzystuje autorskie narzędzia audytowe, pozwalające w trakcie prezentacji po przeprowadzonym audycie na benchmarking klienta w stosunku do podmiotów gospodarczych o zbliżonej wielkości, strukturze i organizacji pracy.

Analiza opłacalności – co to za narzędzie?

Profesjonalne doradztwo logistyczne musi podpierać się liczbami i twardymi danymi. Dlatego każdy przygotowany indywidualnie projekt zmian obejmuje szczegółową analizę opłacalności. To zestawienie wszystkich kosztów, jakie musi ponieść inwestor dla optymalizacji procesów składających się na łańcuch dostaw.
Każdy nasz partner biznesowy otrzymuje dokładne zestawienie, z którego jasno wynika, dlaczego rekomendujemy bardzo konkretne systemy i rozwiązania, a także, jakiego budżetu wymaga inwestycja w rozwój przedsiębiorstwa. Wykazujemy, z jakimi korzyściami i zagrożeniami wiąże się outsourcing logistyczny w dzisiejszych czasach.

Jakie systemy wdrażamy?

Poza systemami logistycznymi, automatyzacją i robotyzacją magazynów oraz zakładów produkcyjnych, zajmujemy się także dopasowaniem oprogramowania informatycznego (ERP, WMS, MES, CMMS, etc.). Stawiamy na digitalizację i rozsądne wykorzystanie zdobyczy najnowszych technologii, tworzonych na potrzeby nowoczesnych firm i ich szybkiego tempa pracy. Z naszego doświadczenia wynika, że tam, gdzie czas odgrywa kluczową rolę, powierzenie zadań maszynom sprawdza się najlepiej.
Wśród wdrażanych rozwiązań znajdują się: technika kanban, rozwiązania pareto-optymalne, jak PFV, digitalizacja. Te kilka pozycji to jedynie kropla w morzu gotowych rozwiązań, przekształcanych przez nas w taki sposób, by stały się one narzędziami i metodami dedykowanymi konkretnemu podmiotowi.

Dodatkowe usługi

Nasze doradztwo logistyczne wychodzi poza schematy ogólnie przyjętej logistyki. Dlatego 2PLOG bierze na swoje barki w imieniu klienta równie czasochłonne przygotowanie i przeprowadzenie przetargów na wykonanie proponowanych zmian, modernizacji i zakup niezbędnego sprzętu.

Kto skorzysta z doradztwa logistycznego?

Usługi profesjonalnego doradztwa logistycznego są skierowane do każdego przedsiębiorstwa, które chce zoptymalizować procesy związane z łańcuchem dostaw, zwiększyć zasięg działalności i pomnożyć osiągane zyski.
Kompleksową analizę przeprowadzamy zarówno dla już działających firm, które zgłaszają się z potrzebą wsparcia w zakresie logistyki, które chcą odciążyć własne struktury za pomocą outsourcingu logistycznego oraz takie, które w sposób w pełni przemyślany chcą wejść na rynek bez obaw o początkowe straty czy niepowodzenia.

Zobacz również:
Doradztwo technologiczne

Audyt logistyczny

Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
pl_PL