Concierge

Już w średniowieczu znane były zawody polegające na byciu wszechstronnym, niezastąpionym, jedynym w swoim rodzaju, posiadającym rozległą wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby podołać najtrudniejszym i najbardziej wyszukanym zadaniom. Najczęściej o takich ludziach mówiło się: człowiek-orkiestra.
Kogoś takiego można mieć dzisiaj również w logistyce – konsjerż logistyczny jest specjalistą, którego nie może zabraknąć u Państwa boku, jeśli planujecie rozbudowę swojego firmowego imperium i podbój zagranicznych rynków. Ów proces jest zwykle długotrwały i skomplikowany, wymagający bardzo konkretnej wiedzy związanej choćby z obowiązującymi przepisami w innych krajach. Dlatego właśnie usługi konsjerża są tak cenne.

Kim jest i co może zrobić dla firmy konsjerż?

Chociaż pierwotnie jego rola polegała głównie na wypełnianiu czasem absurdalnie niemożliwych zachcianek wyższych warstw społecznych, dzisiaj rola concierge jest bardzo konkretna, ukierunkowana na sprawy czysto zawodowe. W dzisiejszej branży logistycznej specjalista od zadań specjalnych zajmie się dogłębną analizą potrzeb Państwa firmy, najlepszymi ścieżkami rozwoju oraz narzędziami i sposobami na zoptymalizowanie jej działania, poszerzanie ekspansji i niesłabnący rozwój. Pomoc specjalisty z 2PLOG dedykowana jest nie tylko młodym firmom z krótkim stażem, ale również wszystkim tym, którzy chcą od swojego biznesu czegoś więcej, niż tylko utrzymania się na powierzchni branżowego morza konkurencji.
Usługa konsjerża obejmuje analizę poszczególnych filarów, na których opiera się działanie firmy. Doradca analizuje wszystkie możliwości importu i eksportu, planuje i poleca najlepsze trasy pod względem kosztów, kompletuje niezbędną dokumentację oraz w Państwa imieniu zajmuje się przebrnięciem – krok po kroku – przez wszystkie etapy wymaganych procedur, nierzadko skomplikowanych i czasochłonnych. Klient otrzymuje gotowy produkt w postaci optymalnej oferty logistycznej, obejmującej analizę korzyści, wybrane trasy przesyłu towarów wraz z ich alternatywami i zielone światło na wprowadzenie projektu w życie.

Usługi konsjerża mają bardzo długą listę zalet

Każdy nasz concierge ma wszechstronną wiedzę, niezbędne doświadczenie i umiejętności pozwalające oszacować najlepsze rozwiązania i zaplanować je w najdrobniejszych szczegółach. Dla każdej firmy chcącej rozwijać swoje skrzydła i poszerzać zakres wpływów swojego przedsiębiorstwa konsjerż będzie kimś w rodzaju człowieka od wszystkiego, anioła stróża i prawej ręki w jednym.
To z jego pomocą na kwestie importu i eksportu będzie można spojrzeć z zupełnie innej perspektywy, wybierając i wdrażając jedynie najkorzystniejsze rozwiązania. Zakres doradztwa obejmuje nie tylko możliwe do zrealizowania opcje, ale także wymagane w innych krajach zezwolenia dotyczące przewozu i handlu na terenie danego państwa. Usługa konsjerża obejmie również kontakt i załatwianie formalności z zagranicznymi organami, wydającymi zezwolenia, obsługę celną i kompleksową organizację oraz pełną obsługę transportową. Kryje się pod tym pojęciem również wybór najtrafniejszych metod transportu, ich ocena pod kątem kosztów, czasu i możliwego ryzyka.
Każdy przypadek może być też konsultowany ze specjalistami w różnych dziedzinach – wszystko po to, by efekt starań przerósł wszelkie oczekiwania. Nasi specjaliści zawsze pozostają w stałym kontakcie z Państwem, informując o kolejnych krokach i etapie realizacji powierzonego zadania.

Kto i w jakich okolicznościach może skorzystać z usług konsjerża?

Każda firma i każdy przedsiębiorca może z pomocą profesjonalnego concierge realizować nawet najbardziej nietuzinkowe i oryginalne pomysły na biznes, pozyskiwać cenne materiały i surowce z odległych zakątków świata, mając tym samym sposobność tworzenia rzeczy niezwykłych we własnych, rodzimych fabrykach i zakładach produkcyjnych. To również szansa na eksportowanie swoich produktów na dowolny rynek, zapełnianie niszy i dostarczanie produktów wszędzie tam, gdzie jest na nie popyt. Tym samym usługa konsjerża może pomóc w sprowadzaniu egzotycznych gatunków drewna do produkcji ekskluzywnych parkietów lub naturalnego, oryginalnego jedwabiu do tworzenia niespotykanie pięknych kreacji. Fachowa pomoc przydaje się również w załatwianiu niekończących się formalności, w tym importowych, w krajach gdzieś po drugiej stronie kuli ziemskiej. W ten sam sposób możecie Państwo pozyskiwać z zagranicznych, nawet bardzo odległych rynków towary, na które popyt chętnie widzielibyście we własnym kraju i w krajach sąsiednich.
Słowem – nie ma takiej rzeczy, jakiej specjalista od kompleksowych spraw logistyki nie byłby w stanie omówić, przygotować i załatwić od strony formalnej. To wsparcie techniczne, merytoryczne oraz osoba, która podejmie się dla Państwa absolutnie każdego wyzwania.
Z takiej opcji warto skorzystać niezależnie od stażu firmy i doświadczenia osób prowadzących ją. Wierzymy, że robicie to Państwo najlepiej, jak się da. Nasi specjaliści będą jedynie brakującym ogniwem między zarysem pomysłu, kiełkującym konceptem a jego przełomową realizacją.

Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
pl_PL